„Rozhodly naše neproměněné šance a špatné rozhodnutí v 70. minutě. Anglický král se neptá, otevře noviny a vidí 3:0 na hladko,“ pokrčil rameny přerovský trenér David Chuda.

Fotbalisté Bzence (v zeleném) porazili v derby Strání 4:0.
Góly pro dědečka. Největší fanoušek zemřel při zápase, vnuk mu věnoval hattrick

Neproměněné tutovky, nastřelená tyč a v 70. minutě osudová chyba, která rozhodla zápas. Kdo jiný než Kasala využil špatného odhadu zkušeného gólmana Kratochvíla, kterému při brejkové situaci soupeře nevyšlo vyběhnutí pro dlouhý nákop z hloubi pole. Bzeneckým stačilo míč posunout někam do míst, kde operuje Kasala a domácí zabiják nekompromisně otevřel skóre.

Otřesený Přerov, který má v hlavách sestupové starosti, hned vzápětí inkasoval podruhé. Po standardní situaci se míč dostal na hranici velkého vápna k Mlýnkovi, který se trefil po zemi k tyči. Třetí branku pak Bzenec přidal už v nastaveném čase, kdy Viktorka hodně otevřela hru. Spousta prostoru byla vodou na mlýn pro Nikolu Absolona.

„Bzenec hraje pěkný fotbal a dle mého názoru zaslouženě bude míchat kartami nahoře až do 30. kola. Body z tohoto hřiště asi opravdu čekal jen já a mí hráči,“ uznal David Chuda.

Problém mladého kádru Hanáků se prohlubuje. Nový Jičín totiž zvítězil i nad Novými Sady a Přerov je tak nově posledním celkem divize E s 15 body a tříbodovou ztrátou na dvojici Rýmařov a Nový Jičín.

„Musíme soustředit veškeré své síly na utkání s Rýmařovem. Pokud bychom jej prohráli, s divizní příslušností přerovské Viktorky by bylo opravdu zle. V týdnu musíme vyléčit drobné bolístky,“ řekl David Chuda a přidal ještě jedno přání:

„Trochu štěstíčka by nám opravdu neuškodilo. Musíme se oklepat, desetkrát devadesát minut na hřišti nechat vše. Ještě není nic ztraceno. Utkání příští týden asi rozhodne,“ uzavřel kouč před domácí bitvou s Rýmařovem, která je na programu v sobotu od 15.30.

TJ Slovan Bzenec – 1. FC Viktorie Přerov 3:0 (0:0)

Branky: 70. Kasala, 73. Mlýnek, 91. Absolon.

Rozhodčí: Kostelník – Poláček, Korch. ŽK: L. Řezník, Janás – J. Kratochvíl. Diváci: 360.

Přerov: P. Kratochvíl - Janyška, D. Kuča, Javora, Řezník - J. Kratochvíl (55. Nezval), Horák - Masný (57. Kytlica), Čtvrtníček (46. Braun), Caletka (68. Jakubowicz) - Verbich (68. Vařecha). Trenér: Chuda.