Z objektu muselo být evakuováno bezmála šest set osob. Vše se obešlo bez zranění, představení bylo zrušeno. 

„Právě zde probíhalo divadelní představení a policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali 581 osob. Ke zranění nedošlo. Divadelní představení bylo zrušeno. Vyšetřovatel hasičů určil, že se jedná o technickou závadu a věc si na místě převzal,“ uvedla Pavla Jiroušková z moravskoslezské policie. 

Odvoláno bylo i večerní představení. „Je to z bezpečnostních důvodů,“ dozvěděli jsme se večer na informačním oddělení divadla.

„Právě telefonicky kontaktujeme majitele lístků, které jsou na jméno a známe telefonní čísla,“ dodala pracovnice kulturního domu s tím, že o náhradním termínu představení se jedná. „Lístky zůstávají v platnosti,“ uzavřela.

Podle dalších informací Deníku pak nedělní program kulturního zařízení zůstává beze změn. 

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. „Za požár bez zranění může technická závada,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že předběžná škoda je odhadována na 100 tisíc korun.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtyřicet minut, dohašování s odvětráváním sklepních prostor přetlakovými ventilátory, plných hustého dýmu, jim zabralo půlhodinu,“ doplnil Kůdela. 

Zdroj: Youtube