Poměřit si své vědomosti a dovednosti přijeli žáci ze ZŠ a MŠ Hranice, Studentská 1095 a ze SŠ, ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301. Tradičně se akce účastní i škola ZŠ Kojetín, Sladovní 492.

Avšak letos její zástupci nepřijeli, proto byl čtyřlístek soutěžících týmů doplněn druhým týmem z řad domácích.

Pro nejmladší žáky z 1. až 3. ročníků si Zvídavý Neználek připravil vědomostní soutěže spojené s pohybem a hrou. A tak si děti hrály, a přitom plnily úkoly z českého jazyka, matematiky a prvouky.

ZŠ Želatovská uspořádala tradiční školní triatlon.
ZŠ Želatovská uspořádala tradiční školní triatlon

Soutěžní dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře, přesto se všichni soutěžící snažili získat co nejvíc bodů. Součty získaných bodů určily pořadí soutěžících týmů.

Z 1. místa se radovali Lukáš Karala, Ondřej Baran a Veronika Bejdáková z Hranic, 2. místo získali žáci přerovského týmu Matyáš Kovács, Sára Buďová a Pamela Mižigárová.

Po rozstřelu připadlo 3. místo týmu z Přerova ve složení Romana Rigová, Michal Sarközi a Aneta Petlachová a 4. místo obsadili žáci Michael Mario Mirga, Tobias Sivák a Nella Mirgová z Lipníka nad Bečvou.

Výtvarná soutěž o nejzdařilejší Graffiti v Základní škole Za mlýnem Přerov.
Nejzdařilejší Graffiti hledali v přerovské v Základní škole Za mlýnem

Všichni soutěžící obdrželi diplomy a drobné odměny. Soutěžení je pro děti přirozená věc. A pokud se u toho něco nového dozvěděly a zároveň se pobavily, tak cíl našeho snažení byl naplněný. Těšíme se na další setkávání.

Alena Digaňová,
SŠ, ZŠ a MŠ Přerov, Malá Dlážka 4

Spartan Race 2022 v Litovli.
Závod plný dřiny, adrenalinu a obrovské zábavy. To byl Spartan Race v Litovli
Přerovští kanoisté.
Dvanáct medailí! Přerovští kanoisté jedou na Mistrovství Evropy