Den jako vystřižený z katalogu cestovních kanceláří vylákal devět ženských volejbalových párů, aby se v sobotu5. září utkaly nad sítí i v písku. Letošní ročník byl ojedinělý tím, že týmové dvojice nebyly do poslední chvíle známé a hráčky se k sobě vylosovaly až na místě.

Jelikož námětem letošního ročníku byly mimozemské civilizace, bylo jasné, že nadpozemské síly přály i samotnému rozlosování.

Týmy byly rovnocenné a volejbalové výkony velice vyrovnané. O konečné 3. místo se utkaly dvojice Zuzana Strýčková a Barbora Straková proti Lucii Pekarové a Evě Menšíkové.

Po krásných a obětavých zákrocích nakonec bronzový stupínek ukořistila dvojice Zuzana Strýčková a Barbora Straková. Ve finále proti sobě nastoupily Anna Jiříčková s Karolínou Velešíkovou a Martina Macháňová s Marcelou Pončíkovou.

Jako každé správné sportovní finále i toto dospělo do rozhodujícího 3. setu, ve kterém udělalo méně chyb duo Macháňová a Pončíková.

Druhé místo si tedy odnesly hráčky Anna Jiříčková a Karolína Velešíková a vítězství potěšilo dvojici Martina Macháňová a Marcela Pončíková.

Tento komunitní volejbalový turnaj ani letos nezklamal a nabídl všem zúčastněným nejen atraktivní sportovní podívanou, ale i pohodovou přátelskou atmosféru.

Martina Macháňová