GJB a SPgŠ spolupracuje již čtvrtým rokem se španělským lyceem IES Pérez Comendador. V dubnu loňského školního roku se vybraní studenti 1. ročníku španělské školy zúčastnili stáže na Gymnáziu Jana Blahoslava. Byl pro ně připravený pestrý program zaměřený především na digitální technologie.

V období od 1. do 6. října 2023 se hostiteli stali španělští studenti a jejich rodiny. Během týdne stráveného ve městě Plasencia navštívili studenti hodiny anglického a francouzského jazyka, tělesnou a ekologickou výchovu, hodinu španělské literatury.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských produktů v Horní Moštěnici.
Ze života ZO ČSZ Horní Moštěnice: Zahrádkářská výstava a výtvarná a foto soutěž

Měli také možnost zhlédnout památky města a setkat se s místním starostou. Studenti dále poskytli rozhovor do školního a regionálního rádia. V rámci bohatého programu navštívili město Cáceres i hlavní město Madrid.

Hlavní cíle, kterých chceme během výměnných pobytů dosáhnout, jsou, kromě socializace mezi studenty různých národností, zlepšení kompetencí v jazykové komunikaci, zdokonalování matematických a digitálních kompetencí, ale také zlepšení sociálních a osobních kompetencí.

Hanácký dvůr Polkovice úspěšný v parkurovém skákání dětí a mládeže.
Hanácký dvůr Polkovice slaví úspěch v parkurovém skákání dětí a mládeže

Přestože se jedná o akademické cíle, nemůžeme zapomínat, že skutečným smyslem těchto projektů je interakce studentů v neakademických situacích, život s rodinami, interakce s lidmi různých národností v reálném kontextu a poznávání různých zvyků a tradic.

Projekty realizované v rámci Erasmus + jsou financovány z evropských fondů a pro žáky i pedagogy jsou bezplatné.

Lucie Jahodová,
koordinátorka zahraničních projektů
vyučující AJ na GJB a SPgŠ