Je to prostě tak. Jednou jeden občan pověsil starý použitý hrnek na plot a zanedlouho byl plot plný hrnků. O tom se sami můžete přesvědčit, když přijedete do Brodku u Přerova. Na zdejším plotě spatříte hned několik desítek hrnků, které nedávno sloužily lidem na mléko, na čaj nebo na kávu.

Určitě vás hned napadne vzpomínka na svůj oblíbený hrnek, který jste používali a byl jen váš. Podíváte se, jestli není mezi nimi právě ten váš nebo jemu podobný není. Možná si vzpomenete i na to, jak jste o svůj hrnek vlastně přišli.

A pokud jste svůj hrnek nenašli, tak se usmějete a kráčíte dál. V této koronavirové době je to jako pohlazení na duši a také milá vzpomínka na „svůj hrneček,“ který jsme měli nejraději a patřil jen a jen nám.

Jan Teimer

Zdobí také váš plot hrníčky? Nebo chodíte kolem domu, kde hrníčky na plotě mají? Máte také zajímavého koníčka nebo pěknou sbírku? Pošlete nám vaše fotografie na e-mail liba.matlova@denik.cz a podělte se s našimi čtenáři o vaše snímky. Fotky rádi zveřejníme na webu Přerovského deníku v rubrice Čtenář reportér.