Zlepšující se stav Koronaviru ve státě využila i starostka obce a svolala kulturní komisi pro oživeni kulturně společenského života. Den matek je určitě ta pravá chvíle. Matky, maminky, babičky a všechny ženy nemohou za celosvětovou infekci a dárek na svůj svátek si zaslouží.

V neděli v devět hodin přijíždějí auty zastupitele obce a kulturní komise k sokolovně, kde dostávají mapku své části obce Skalička s domy maminek. Podle počtu žen nakládají do svých aut květiny pelargonie se srdíčkovým zápichem od dětí.

Vše je připraveno a čeká se na přáni místostarosty rozhlasem. Na závěr seznámil ženy, že během hudby k svátku rozhlasem dostanou květinu přímo doma od zastupitelu obce a kulturní komise.

Po místostarostovi za všechny děti přednáší Eliška Pláčková báseň a zpívá. Po jejím vystoupení nic nebrání upravení a nasazení roušek a odjíždění aut s osádkami muž + žena s květinami za všemi maminkami.

Pro nouzový stav a karanténu to byla rychlovka a dříve než dohrály písničky v rozhlase, jsme všichni samostatně doma. Byl to ten nejhezčí možný dárek Skalickým ženám a ještě jednou děkujeme a blahopřejeme.

František Pavlík