Festival budou doprovázet hudební skupiny Summer Trio Band (letní pohoda), Duffy (jazz-swing), Travellers (zlatá šedesátá), Šediváci (country).

Akce vyvrcholí večerními koncerty moravských a slovanských písní v podání Tomáše Kočka & Orchestru a hanácké bigbít předvede kapela Stracené Ráj.

Na třetí prázdninový týden pro vás sokolík Pepík vybral 14 zajímavých pramenů a vodních ploch v České republice.
Sokolík Pepík vyzývá k výletům za prameny a vodními plochami

Svůj program kreslení a řemeslných prací pro prarodiče a vnoučata přesunulo z Pavlovic na Veselíčko Centrum pro rodinu Ráj. Festival oživí také zcela nová výstavní série nových projektů Má vlast cestami proměn.

Nebude chybět ani bohaté občerstvení v režii místní hospůdky Na kovárně. Těšit se můžete na pečené prasátko, grilovaný hermelín, klobásy a dobroty z udírny, koktejlový bar, hranolkárnu…

Čápi v Brodku u Přerova mají letos (2022) tři mladé.
Čápi v Brodku u Přerova mají letos tři mladé. Už se chystají na první let

Vstupné je spíše symbolické 50 korun za jednotlivce nebo 100 korun za rodinu.

„Akci jsme původně plánovali jako bienále, jeden rok festival Mezi stromy, druhý Záhorské slavnosti. Tento plán však zastavil na dva roky covid, takže se lotos konají obě akce,“ uvedl starosta obce Tomáš Šulák.

Vlha pestrá.
OBRAZEM: Vlha pestrá hnízdí nedaleko Přerova

„Bude to letos největší kulturní akce v obci, a kromě Helfštýna, i v našem regionu Moravské brány,“ předpokládá starosta.

Obec Veselíčko

Nad obcí Veselíčko ve starých sadech.
Tip na výlet: Nad obcí Veselíčko ve starých višňových a třešňových sadech