Zamykání zahrady se společně s rodiči zúčastnily děti ze všech tříd. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít řadu zábavných aktivit na školní zahradě.

Tam na děti čekalo celkem sedm stanovišť rozmístěných po celém areálu, které byly zaměřeny na poznávání podzimní přírody. Děti závodily s řepou na kolečkách, házely bramborou na cíl, skládaly puzzle. Dalším úkolem bylo určovat, co nepatří mezi přírodniny či vyhledávání stínů podzimních plodů.

Děti si vyráběly netradiční čelenky skřítka Podzimníčka, a opět přitom využily přírodniny. Velký ohlas měl i fotokoutek, kde si mohly vybrat zábavné doplňky a užít si tak spoustu legrace. Ohlas měla i Světýlková cesta.

Lampionový průvod 2023 v Brodku u Přerova.
Lampioňák i mažoretky. Oslava vzniku Československého státu v Brodku u Přerova

I když zatím nepadla černočerná tma, i tak byla cesta s rozsvícenými světýlky mezi lampičkami pro všechny děti velkým dobrodružstvím.

Každý účastník akce dostal svůj vlastní klíč, na který sbíral razítka za splněné úkoly. Po získání všech razítek na děti čekala odměna.

Atmosféru zpříjemnila také bohatá podzimní výzdoba, do které se mateřská škola zahalila. Na ní se podílely děti, které v předcházejících dnech vyzdobily vnitřní i venkovní prostory školky podzimní dekorací. Dlabaly dýně a tvořily z různých materiálů působivou výzdobu.

V ZŠ Za mlýnem v Přerově se výtvarně soutěžilo.
Pan Podzim maluje aneb V ZŠ Za mlýnem v Přerově se výtvarně soutěžilo

Myslíme si, že se nám akce vydařila. Děkujeme všem rodičům, kteří si udělali čas a zavítali mezi nás. Děkujeme také za drobné pohoštění, které jste připravili. Věříme, že jste si užili pěkné chvíle při společné akci. Budeme se těšit na další setkání s Vámi.

Hana Drábková,
učitelka MŠ Kouřílkova