Postavy Marie, Josefa, Ježíška a volka navrhli a společně vyrobili zakladatelé jmenovaného spolku Jana a Jiří Kuličkovi, občané Opatovic. Materiál na jeho realizaci bezplatně a s mimořádnou ochotou poskytli místní i vzdálení podnikatelé - firmy.

Na našem betlému je něco jiného. Všichni malí i velcí totiž očekávají narození Ježíška, který v senem vystlaných jesličkách stále chybí. A proto chodí betlém a Marii s Josefem stále okukovat, jestli se už na tom něco změnilo.

Až pojedete kolem zastavte se a potěšte se výrobou netradičních slaměných postaviček, ale i další vánoční výzdobou v podobě anděla a adventního věnce, na který se již podruhé proměnila vodní kašna v centru obce, a na kterém každou adventní neděli zapalujeme další svíci.

Také pohledem na místní vodní pumpu, která se schovala do podoby kouzelného vánočního stromečku a v noci krásně svítí projíždějícím pocestným.

Všem zúčastněným, kteří se podíleli na zkrášlení návsi v Opatovicích tímto ještě jednou velmi děkuji, zejména za jejich dary, krásnou práci a drahocenný čas, který výzdobě věnovali.

Dagmar Navrátilová, starostka obce