Ujali se nás profesionální hasiči, ukázali nám nejmodernější hasičská zásahová vozidla a další techniku, která jim pomáhá zachraňovat lidské životy a majetky lidí. Poutavý výklad zaujal všechny věkové skupiny a „chlapi z jednotky“ nezbývá, než obdivovat zato, jak vše zvládají.

Další sobota se nesla ve znamení tvoření adventních věnců a patřila spíše ženám. Myslivci nám připravili chvojí, jiní nadšenci připravili spoustu přírodního materiálu a mohlo se začít. Babičky a maminky spolu s dětmi vytvořily za odpoledne pod dohledem naší lektorky Zuzky na patnáct krásných věnců, které už zdobí dveře našich domovů, nebo budou zdobit vánoční stoly.

A v sobotu před první adventní nedělí jsme rozsvítili stromeček u místní kapličky a zpívali jsme koledy. Tradičně nás doprovází na trubku pan Jemelka ze sousedního Bezuchova. Pro všechny byl připraven lahodný „svařák“, výborné cukroví připravily naše hospodyňky.

Při rozsvěcení stromečku se sejdou nejen místní, ale přijedou i děti, vnoučata a známí, kteří mají k naší vesničce vztah, i když v ní přímo nebydlí. Díky vydatné sněhové nadílce se nám zdálo, že jsme v pohádce o Perinbabě.

Děti se už nemohly dočkat Mikuláše, který v Oprostovicích naděloval dobroty další týden. Přejme si, abychom si kousíček vánoční nálady a ochoty být k sobě vlídnější, zachovali i roce příštím.

Jarmila Michálková,
starostka obce