Žáci, kteří dostali tuto příležitost, nejprve prošli školním výběrovým řízením a následně absolvovali přípravný kurz, jehož cílem bylo zvýšení odborné a jazykové kompetence žáků pro výkon stáže v zahraničních firmách.

Při výběru pracovních pozic se Obchodní akademie Přerov ve spolupráci s evropskými agenturami snaží co nejvíce přiblížit studovanému oboru svých žáků.

Studenti tak pracovali ve firmách zaměřených na cestovní ruch, logistiku, maloobchod i výrobní sféru, kde vykonávali činnosti v ekonomických a správních odděleních těchto podniků.

Mažoretky Gina Brodek u Přerova.
Dvakrát zlato pro mažoretky Gina Brodek u Přerova na mistrovství republiky

Kromě procvičení praktických dovedností si samozřejmě výrazně zlepšili i své jazykové znalosti každodenním používáním jazyka cílové země (angličtinu, němčinu, španělštinu nebo ruštinu).

Ve svém volném čase žáci poznávali kulturu a památky v okolí místa výkonu stáže. Celý pobyt byl plně financován ze zdrojů programu Erasmus+ a žáci se tak nemuseli finančně na pobytu podílet.

Zahraniční stáže jsou ukončeny mezinárodním certifikátem Europass Mobility, který je pro naše budoucí absolventy cenným dokumentem pro její další profesní kariéru.

V. ročník akce Střední Haná na kole.
Do Měrovic nad Hanou dorazilo na sedm set cyklistů z mikroregion Střední Haná

Obchodní akademie Přerov je držitelem Erasmus akreditace v odborném vzdělání již od roku 2020 a díky ní tento typ projektu může realizovat i v dalších letech.

Počtem zemí výkonu zahraniční stáže a počtem zapojených žáků patří naše škola k vedoucím školám v Olomouckém kraji. V příštím školním roce se tak mohou na zahraniční praxe těšit další studenti z budoucích třetích ročníků. .

Ladislav Abrahám,
školní koordinátor projektů Erasmus+

Miluše Juráňová, ředitelka Střední školy, Základní školy a Mateřská školy Lipník nad Bečvou převzala Cenu radního Olomouckého kraje pro oblast školství.
Příběh paní učitelky: Miluše Juráňová z Lipníku převzala významné ocenění