Hezké ubytování poblíž železniční zastávky Velké Karlovice umožnilo účastníkům se rychle přepravovat vlakem či autobusem do blízkého okolí a navštívit tak Karlovské muzeum, Muzeum sklářství Karolinka a absolvovat exkurzi v podniku Crystalex na výrobu skla v Karolince.

Ke zlepšení fyzické a duševní kondice bylo využito procházek po vybraných turistických stezkách s pozorováním přírodních krás a pohledů na panoramata Beskyd. Působivá byla procházka přes hřeben Soláň s návratem do Velkých Karlovic nebo zdolání vrcholu Kyčera.

Pro dobrou náladu a pohodu po celodenních aktivitách bylo využito večerů s posezením v klubovně se sdílením zážitků a k vzájemnému pobavení nebo k opékání buřtů na ohništi a ranní protahovací rozcvička. Nechyběla ani výzdoba, kterou s vyvěšením spolkové vlajky provedli účastníci pobytu v den příjezdu.

Závěrečný večer už tradičně patřil členům hudební skupiny z Přerova a jejich písničkám. Dobrá nálada a pohoda panovala po celou dobu pobytu a stala se dobře fungujícím lékem, kterého není nikdy dosti.

Psychické poruchy nejsou vždy ještě vnímány jako každá jiná onemocnění těla, což nepřispívá k dobrému pocitu lidem s tímto typem onemocnění ani k pozitivnímu pohledu na obor psychiatrie, jehož služeb využívá stále více a více lidí. Členové spolku jsou si vědomi současného stavu a svým veřejným postojem se snaží přispívat k jeho zlepšení. Dobrým signálem k pozitivním změnám je probíhající reforma psychiatrie a zřizování CDZ, jako je jedno z prvních a dobře fungující v Přerově i v jiných městech.

František Raška