Opět přijede tým Oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze a bude připraven prověřit, zda předem registrovaní zájemci splňují podmínky pro darování krve. Pokud ano, tak se těm, kteří se rozhodli darovat Sokolskou kapku krve, naskytne vskutku nevšední pohled na krásnou architekturu tělocvičny T1 v Tyršově domě.

Sokolská kapka krve není jen o jednom hromadném odběru. Je to celoroční projekt a vedení České obce sokolské doufá, že do něj zapojí co nejvíce jednot. Mezi rekordmany určitě i letos bude T. J. Sokol Komárov, který se už na sociálních sítích pochlubil tím, že loni měli třiatřicet dárců a jednadevadesát odběrů krve. Hromadným odběrem v Tyršově domě se inspirovali také v sokolové v Nové Bělé, kteří 30. dubna loňského roku darovali krev v ostravské fakultní nemocnici. Této aktivity si velmi ceníme, protože cílem projektu Sokolská kapka krve je omladit dárcovskou základnu.

Pokud by někdo chtěl uspořádat hromadný odběr, máme pro něj připravený manuál, co je třeba zařídit a na co nezapomenout.

Zájemci mohou přijít darovat krev do pražského Tyršova domu. Pro odběr je nutné s eregistrovat na e-mailové adrese aberankova@sokol.eu.

Protože jsme si vědomi toho, že ne každý může z různých důvodů darovat krev, oceníme také tentokrát vaše sdílení a podporu. Budeme moc rádi, když nám s šířením povědomí o Sokolské kapce krve a darováním krve jako takové pomůžete nejen uvnitř Sokola, ale i mimo něj.

Chcete vidět, jak hromadný odběr v Tyršově domě vypadal loni a co na něj říkali jeho aktéři? Podívejte se na video.

| Video: Youtube

Nesmírně oceňujeme, že se řada členů našeho spolku i příznivci - „nečlenové“ zapojili v loňském roce do sedmého ročníku projektu Sokolská kapka krve. Nyní se účast v loňském ročníku, který byl významně ovlivněn covidovou situací, vyhodnocuje. Výsledky budou zveřejněny v půlce února.

Jiří Reichl

Česká obec sokolská