Takto se kouzlilo při slavnostní akademii k ukončení školního roku 2020/2021, která se odehrála 28. června v tělocvičně Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Lipník nad Bečvou, Osecká 301.

Pohádková patronka našeho města Lipník nad Bečvou Tilinka (tilia je latinsky lípa) přišla budoucím prvňáčkům z „duhové“ MŠ předat medaile a duhová vysvědčení. A přidala trochu toho vílího čarování.

Konec školního roku se u nás odehrál ve znamení několika událostí. V květnu byli žáci Střední školy praktické po roční pauze opět na praxi v ovocném sadě Zemědělského družstva Podhradí v Týně nad Bečvou, kde prořezávali a prostříhávali jabloně.

A v červnu na SŠ praktické proběhly závěrečné zkoušky. Sestávaly z praktické zkoušky z lidových řemesel – drátování a keramiky – a teoretické zkoušky. Oba naši žáci uspěli! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a úspěšné vykročení do života.

Krásnou odměnou za celoroční snažení byl společný výlet na Hostýn.

Ve středu 16. června jsme za finanční podpory školního spolku Helpment dvěma autobusy vyjeli na toto známé mariánské poutní místo. Prohlédli jsme si baziliku, Jurkovičovu křížovou cestu a rozhlednu, nakoupili ve stáncích suvenýry.

A ještě jsme cestou zpět navštívili vývěr zázračné vody, která prý vyléčí všechny lidské neduhy, ať už těla nebo duše. To se bude hodit!

Vše završila zmíněná závěrečná akademie s pestrým programem. Největší úspěch měl samozřejmě skákací hrad, ale bouřlivě se aplaudovalo všem účinkujícím.

Mateřinka předvedla milé pásmo recitace, zpěvu a pohybových her. Nejstarší žáci ukázali, jak se v hodinách hudební výchovy naučili ovládat perkusní nástroje: rozezněli tělocvičnu pozitivními rytmy ve svižné bubenické show.

Dojemná chvilka nastala při loučení odcházejících „deváťáků“. Nejedna slzička ukápla při závěrečném srdečném a vtipném poděkování učitelům, kterým pak žáci rozdali květiny.

Na rozloučenou jim děti zazpívaly píseň Holubí dům, kterou si s chutí „dala“ celá tělocvična.

V závěrečné řeči paní ředitelka Miluše Juráňová popřála dětem krásné prázdniny, odcházejícím žákům štěstí v životě i při dalším vzdělávání, a za nás všechny vyslovila naději, že příští školní rok prožijeme klidně, zdárně – a především v plném zdraví.

Jistě to tak bude. Vždyť nám to slíbila i laskavá lipová víla Tilinka.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM DĚTEM I PEDAGOGŮM!

Blanka Prudilová, učitelka
SŠ, ZŠ a MŠ Osecká 301