Mladí Američané ve věku od 21 do 29 let, čerství absolventi bakalářských nebo magisterských programů, do České republiky jezdí asistovat místním učitelům již od roku 2005 a celkem se jich na tomto programu vystřídalo více než 200.

Asistenti se kromě výuky angličtiny také zapojují do života svých hostitelských měst. Mnozí nabízejí odpolední konverzační kurzy pro studenty, učitele a další zájemce.

V tomto školním roce se ve spolupráci s českými kolegy zaměří na doučování studentů, kteří se dostali do skluzu vlivem dlouhé online výuky.

Na Střední škole zemědělské v Přerově letos s výukou angličtiny pomáhá pan Dakota Tackett absolvent bakalářského oboru "Integrated Social Studies" na americké Ohio University.

Kromě obvyklé výuky angličtiny se zapojil také do konverzačních hodin pro učitele, odpoledního filmového klubu a mimoškolních kulturních, sportovních a společenských akcí.

Dakota je milý a komunikativní. Studenti SŠZe a pedagogové velmi oceňují a vítají jeho přístup k výuce. Dakota vyrůstal na rodinné farmě v Ohio, tak se orientuje i v problematice zemědělství.

Žáci tak mají možnost diskutovat nejen o obecných tématech, ale i si rozšířit znalosti odborné anglické terminologie a srovnávat různé postupy, co se týká oblasti zemědělství.

V případě zájmu o rozhovor s asistentem průběhu školního roku kontaktujte Radovana Rašťáka, ředitele školy nebo Jolanu Čechovou.

Jolana Čechová,
učitel AJ SŠZe Přerov