Perníková roláda je chutným skromným cukrovím. Moje prababička perníkovou roládu dělala pravidelně každé Vánoce a jednoznačně patřila k mým nejoblíbenějším druhům cukroví.

Ráda se s vámi podělím o recept, který se po prvním kousku tohoto báječného cukroví, zařadí do vašeho vánočního repertoáru.

Na těsto budeme potřebovat:

60 dkg hladké mouky, 4 vejce, 4 lžíce medu, 4 lžíce másla, 25 dkg cukru, 1 lžíci sody a směs perníkového koření. Náplň: švestková povidla, vlašské ořechy nebo mandle. Postup: máslo s medem si rozpustíme v kastrůlku a vmícháme do suché směsi mouky, cukru, sody, a koření. Naposledy přidáme vajíčka.

Těsto zpracujeme do bochánku a můžeme nechat den v chladu uležet. Bochánek si poté rozdělíme na 6 menších částí. Ty si postupně vyválíme na placky.

Natřeme povidly, poklademe ořechy a zabalíme jako roládu. Nakonec potřeme vajíčkem. Pečeme v troubě na 175 stupňů asi 45 minut.

Poté jednotlivé rolády zabalíme do potravinové fólie a necháme v chladu uležet. Roládu krájíme až těsně před podáváním. Nakonec nezapomeňte rolády ukrýt před mlsálky na bezpečné místo.

Veselé Vánoce!

Michaela Kočendová