„Překvapilo mě, že jsem byl mezi finalisty, ale moc mě to potěšilo. Bylo to napínavé, několikrát nás předběhli, ale nakonec to dopadlo v náš prospěch,“ říká pan MUDr. Antonín Kutálek, který do soutěže přihlásil trvalkový záhon u školy v obci Rohle, o který pečuje společně s tchýní, paní Eliškou Klukovou.

„Jsem rád, že se soutěže zúčastnilo tolik lidí. Věřím, že to povzbudí i obci, lidé si uvědomí, že to není všednost, že to tu máme opravdu moc hezké. A když sem pak někdo přijede zdaleka, bude vědět, že se u nás může pokochat květinami,“ dodává a usmívá se na paní starostku Rohle Evu Petrášovou, kterou výhra pana doktora také moc potěšila.

Leo Express pozvedá úroveń regionálních vlaků na Orlickoústecku
Cesta lokálkou do Šumperka je pohodlnější. Navíc nabízí dechberoucí výhledy

„Když ten záhon vidím osobně na vlastní oči, mohu jen potvrdit, že porota a následně i čtenáři Deníku vybrali dobře. Je to potěcha pro oko a zasloužené vítězství,“ nechává se slyšet předseda Olomouckého okrašlovacího spolku Richard Benýšek. Současně dodává, že zájem lidí o účast ho také velmi potěšil, a rád by tak soutěž pořádal i v příštím roce.

Zatímco pan Kutálek uspěl v kategorii „nejhezčí dům a blok domu“, v kategorii „nejhezčí balkón a terasa“ dominovala Markéta Zatloukalová z obce Bludov. Její balkon plný rozkvetlých zvonků se čtenářům líbil nejvíce. I podle pana Benýška připomíná její zahrada spíše botanickou zahradu.

Okolí Čertova mlýna a Kněhyně nabízí pro turisty neokoukanou přírodu a skalní útvary i rarity.
Kam na výlet? Pověstmi obestřený Čertův mlýn v Beskydech je pátý nejvyšší vrchol

„Na dovolené jsem si četla Olomoucký deník a byla tam výzva, ať se pochlubíme květinovou výzdobou. Říkala jsem si, že vám přijde určitě mnoho fotek a ani jsem nedoufala. Ale o to jsem měla věří radost z výhry. Všichni mi to přáli. Rodina, přátelé, známí v práci,“ vysvětluje paní Zatloukalová, jak se do soutěže přihlásila. „Manžel si už zvyknul, že kupuji kvítka od jara do podzimu, už zná díky mně všechny květiny,“ dodává s úsměvem.

Výherci byli odměněni částkou 10 000 Kč, předplatným Deníku a také balíčkem sazeniček od společnosti Semo. Přímo na místě pogratulovali vítězům v Rohli a Bludově předseda spolku pan Richard Benýšek a také Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje, který nad soutěží převzal záštitu. Oba se těší, až Olomoucký kraj příští rok znovu rozkvete.

V těsném sousedství zříceniny hradu Lukov je naučná stezka Králky, do které také patří Přírodní památka skalního útvaru Králky.
Kam na výlet? Zřícenina hradu Lukov nabízí také okolní prostranství plné skal
Na Ondřejník pomalu, ale jistě přichází podzim.
Turistický deník: Podzim dorazil i na Ondřejník. Podívejte se na krásné snímky