Cílem projektu v rámci Erasmus+, v kategorii školní vzdělávání, bylo hledání cest k podpoře a začlenění znevýhodněných žáků do vzdělávacího procesu.

Našimi partnery byly školy z Velké Británie - Londýna a Itálie – Castel Ritaldi. Každá ze škol se zaměřila na téma znevýhodněných žáků ve svém městě.

Turistický kroužek ZŠ Trávník se vypravil na vlastivědnou poznávací výpravu do našeho krajského města Olomouc.
Mladí turisté z přerovského Trávníku tentokrát navštívili Olomouc

Součástí tohoto programu byly také projektové dny, na kterých měli žáci a jejich rodiny možnost představit svoji kulturu, tradice a způsob života. Sdílením zkušeností si kladli za cíl podpořit integraci znevýhodněných žáků a pomoct menšinám.

Společným jazykem projektu byla angličtina. Žáci z České republiky a Itálie tak měli mnoho příležitostí procvičit si cizí jazyk s rodilými mluvčími z Londýna.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně zahájila provoz před 25 lety. Její nádrži s výhledem na Praděd se přezdívá Magické oko Jeseníků. Od července 2021 už zase láká turisty na exkurze.
Žáci 3. ročníku SPŠ stavební vyrazili na návštěvu vodní elektrárny Dlouhé stráně

Poděkování za tento velký úspěch naší školy patří bývalé paní kolegyni Mgr. Veronice Pecarové, která vyučovala na naší škole anglický jazyk a projekt „Together“ ve spolupráci s ostatními učiteli vytvořila a řídila.

Získání evropská ceny je pro pedagogy i žáky školy velkou motivací a jedeme dál…

Romana Studýnková,
ředitelka školy

Žáci a pedagogové Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Lipník nad Bečvou v Brně.
Brno, zážitků plno! Lipničtí studenti a herci vyrazili účinkovat na festival