Děti se sem sjíždí i z dalekého okolí a my si toho velmi vážíme. V termínu 17. až 21. července se zde konal tábor Náctiletky. Je to novinka letošního roku a sklidila velký úspěch.

Tento tábor byl určen pro všechny náctileté dívky, které se zde naučily spoustu vychytávek z různých oborů, ať už šlo o líčení, česání, vaření, či praktické domácí činnosti jako je žehlení, úklid apod.

Každý den naše náctiletky navštívila jedna inspirativní osoba z různých oborů. Byla to např. cukrářka, kosmetička, kadeřnice, zdravotní sestřička, jogínka, nebo modelka Miss Universe 2023 Vanesa Švédová. Děvčata byla naprosto nadšená a my s nimi.

Hledáme babičku, maminku a dceru.
Znáte hrdinky, o kterých by se mělo psát? Hledáme zajímavé ženy tří generací

Druhý tábor s názvem Cesta kolem světa, který se konal 24. až 28. července děti vtáhl do světa tajuplného vlaku Kontinent, kterým jsme se dokázali dostat na všechny kontinenty.

Děti získaly speciální jízdenku a cestovní pas. Každé ráno se stodolou rozeznělo hlášení o odjezdu vlaku a následující stanici.

Cesta byla o to víc napínavá, protože se někde skrýval černý pasažér. Děti ale nic neponechaly náhodě a při cestování vše bedlivě sledovaly, až černého pasažéra dopadly.

Jízda nahoru dolů.
Bobo Park v Čeladné nabízí zábavu, sport i adrenalin

Cesta kolem světa byla plná všestranně zaměřených činností, společně jsme navštívili např. Francii, Holandsko, Sibiř, poušť Gobi, Sydney, Amazonii, řeku Nil a spoustu dalších zajímavých míst!

Tábor proběhl za podpory MAS Moravská brána, z.s. a obce Grymov, za což velmi děkujeme.

Iveta Adamová,
Aktivitka z.s.