Výstava byla zahájena v sobotu ve 14 hodin, v 15 hodin jsme mohli shlédnout vystoupení dětí ze zdejší MŠ Horní Moštěnice, které se dětem opět moc povedlo.

Letos navštívilo výstavu méně návštěvníků než v jiných letech. Po dva víkendové dny přišlo asi 183 osob a letos opět pokračovala výstava pro děti ze zdejší MŠ a ZŠ v pondělí a přišlo se podívat 115 osob.

Letos jsme vyměnili soutěž o největší jablko za soutěž o největší zemák. Tuto vyhrál zemák našeho člena př. Jandy Františka s váhou 893 g.

Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola v Přerově oceněno za práci s nadanými žáky.
Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola v Přerově oceněna

Další byla soutěž o nejkrásnější jablko výstavy, opět již po druhé zvítězilo jablko odrůdy Rubinola manželů Dostálových. Třetí soutěží byla soutěž o největší dýni, kterou vyhrála dýně pana Dokoupila.

Pravidelně na výstavě probíhá i soutěž o nejkrásněji nazdobenou dýni. Na prvním místě se umístila dýně p. Špundové Zdeňky, druhé místo obsadila dýně p. Procházkové Jindry a na třetím místě dýně p. Kočí Hany.

Protože někteří vystavovatelé mají přímo celou kolekci svých výpěstků, byly vyhlášeny i tři nejlepší kolekce výstavy. Na prvním místě se umístila kolekce paní Špundové Zdeňky, na druhém kolekce Osady Rybník pod záštitou paní Mutlové Ludmily, na třetím místě kolekce př. Procházkové Jindry.

ZŠ Za mlýnem Přerov slavila 40 let od svého založení.
ZŠ Za mlýnem Přerov slavila 40 let od svého založení

Všichni výherci dostali diplom a malou pozornost. Po oba víkendové dny bylo připraveno občerstvení v podobě domácího štrůdlu a domácích bramboráků.

Na závěr bychom rádi poděkovali OÚ Horní Moštěnice za podporu, MŠ Horní Moštěnice za krásné vystoupení a všem zahrádkářům a příznivcům, kteří donesli své exponáty a obětovali svůj čas na přípravu svých kolekcí, protože bez vás by to nešlo.

Nemalé dík patří také návštěvníkům za účast a tímto i podporu našeho spolku. Musím také poděkovat všem pořadatelům, kterým se po čtyři dny stal domovem zdejší kulturní dům a za rok opět na shledanou.

Ilona Jančíková

Dýňobraní 2022 v Horním Újezdu.
Dýňobraní v Horním Újezdě. Vesničku zdobí Labutí jezero či piráti. To je paráda
Vaření švestkových povidel takzvaně postaru.
VIDEO: Jak se v Hranicích vaří domácí povidla? V měděném kotli a bez cukru