Na pódiu se vystřídali Velký dechový orchestr ZUŠ Hranice, dechová hudba Hulíňané, Pernštejnka z Pardubic, Grinavanka z Pezinku (SK), pavlovická hudební mládež pod názvem Leoexpres a spolupořádající dechová hudba Moravská Veselka i s platformou tanečního dechbandu s hostem Marcelem Zmožkem. Na tanečním parketu se představil folklorní soubor Haná Velká Bystřice v dětském i dospěláckém podání a Pohybový kroužek z Centra Ráj Pavlovice u Přerova. Celé setkání uváděl Karel Hegner.

Mezinárodní setkání bylo letos pojato v klidné a koordinované formě bez nečekaných kritických situací.

Všechny vystupující soubory si živé vystoupení vychutnávaly a chtěly předat posluchačům to nejlepší ze svého repertoáru. Celé setkání se neslo ve velice příjemném přátelském rodinném duchu s neskutečným počasím. Večerní taneční zábava byla vyvrcholením akce.

Na závěr musíme poděkovat Olomouckému kraji, hejtmanu Olomouckého kraje Josefu Suchánkovi za záštitu akce, Marianu Jurečkovi za záštitu a aktivní účast na akci, pořadatelům, souborům i posluchačům za neobyčejný kulturní zážitek a všem ostatním, kteří akci rovněž podporovali a organizovali. Největší dík ale patří opětovně svatému Petrovi, zastoupeném u nás otcem Zdeňkem Mlčochem, který držel svou ochrannou ruku nad celým setkáním.

Za pořadatele
Jaromír Školoudík
starosta obce a kapelník DH Moravská Veselka