Do vyřazovacích zápasů postoupili celkem 4 zástupci našeho klubu. Hned v úvodu se setkal Petr Tománek s Tomášem Kutým, který z tohoto zápasu vyšel vítězně.

Zbyňkovi Jakešovi se také podařilo vyhrát a postoupit do KO 8, což se nepovedlo našemu poslednímu zástupci Jirkovi Gratclovi. KO 8 však byla konečná pro všechny naše zástupce.

Z vítězství se radoval Bob Motl z Krumsína, který ve finále porazil Davida Bača z Orlové a 3. místo vybojoval Pavel Bureš z Litovle. Nejlepších domácím hráčem se stal Zbyněk na 6. místě, dále Tomáš na 7. místě, Petr na 13. místě a Jirka na 14. místě.

Celý turnaj doprovázela výborná nálada se zvukovou kulisou reprodukované hudby pozvaného DJ a dechové muziky. T

aktéž o žaludky všech účastníků se postarala nebývalá nabídka klobás a cigár z udírny, utopenců, kuřecích nebo vepřových steaků s hranolkami. Pitný režim zajistil lokální pivovar Chors s jejich bohatou nabídkou točených piv.

Zábava byla připravena pro všechny návštěvníky, například možnost návštěvy klubovny s výkladem Milušky Kuté nad 16letou historií našeho klubu včetně ukázek všech získaných pohárů a úspěchů.

Dále byla k dispozici návštěva místní hasičské zbrojnice a lesní pedagogiky Střední lesnické školy.

Děti zaujal nafukovací hrad, malování na obličej, střelba z luku a vzduchovky. Vrcholem pro ně byla určitě nafoukaná hasičská pěna, ve které se vyřádili i někteří dospělí.

Turnaj se prostě povedl včetně oslav valšovického výročí, a za to patří díky místnímu klubu petanque, místních hasičům a také „starostce“ Ivě Mlčákové, kterou to stálo nejednu probdělou noc.

Lenka Svobodová