Prostředí mateřské školy je celé protknuté a spojené s dětmi a tak jsme i v naší  Mateřské škole Bezuchov přemýšleli, jak netradičně a zážitkově vymyslet tento jejich velký den.

Letos jsme to pojali regionálně a snažili se využít krásnou přírodu v okolí školy a také tělocvičnu s lezeckou stěnou, která se nachází v Turistické ubytovně hned vedle naší školy.

Den pro děti začínal právě v tělocvičně, kde na nás čekal pan místostarosta Radek Štěpánek, který se dětem věnoval povídal o horolezectví a ukazoval, jak se zavěšuje na stěnu a leze po ní.  

Děti si to s nadšením vyzkoušely a velmi je to bavilo.

Následně se děti přesunuly k rybníku, kde je čekala zážitková jízda na člunu a ukázka rybolovu.

Zde se dětem věnovali místní občané, pan starosta Zdeněk Pospíšilík, pan Radim Caletka a mladý rybář Dominik Solař. Jízdou na člunu a rybolovem den zdaleka nekončil.

Završení celého netradičního dne byl piknikový oběd. Děti nadšeně poobědvaly v terénu na trávě u rybníka. Mělo to velké kouzlo, venku prostě chutná nejlépe.

Celý den se dětem velmi líbil, všichni společně jsme se shodli, že není potřeba za zážitky cestovat velmi daleko, když je v našem blízkém okolí tak krásně, s lidmi kteří svůj čas věnovali právě nám.

Olga Navrátilová