Při slavnostním zahájení jsme přivítali 11 soutěžních družstev se zcela netradičními názvy: Bouchači, Ťapky, Kovboji, Vlčáci, Závodníci, Lišáci, Šakali, Vlci, Zubři, Děvčátka z Lipníka a Berani.

Do Přerova si přijela zasoutěžit i družstva z Kojetína, Lipníku nad Bečvou, Kokor, Dřevohostic a z Kroměříže. S velkou radostí si účastníci vyzkoušeli kroket, šipky, chlupaťáky, kroužky, hod na cíl, střelbu na branku, vrh koulí, jízdu zručnosti a nově i voňavé království a rybolov, které byli v letošním ročníku novinkou.

Všichni sportovci se povzbuzovali a snažili se podat co nejlepší výkon, aby se jejich družstvo umístilo na žebříčku vítězů. Po ukončení soutěží rozhodčí spočítali dosažené body.

close Alfaolympiáda 2023. info Zdroj: se souhlasem, Ivana Apolenářová zoom_in Alfaolympiáda 2023.

Tři nejlepší jednotlivci i družstva byli odměněni cenami a poháry. Putovní pohár si z letošního ročníku odvezlo družstvo z Kojetína – Ťapky a za jednotlivce Petr Rink z Chráněného bydlení Dřevohostice.

Každého účastníka jsme odměnili drobným dárkem, který věnoval Magistrát města Přerova, firma Weleda, ČSOB, Zásilkovna a Policie ČR. Jelikož se jednalo o 10. ročník, každý účastník dostal i pamětní medaili.

Velké dík patří všem pořadatelům, Městské policii, florbalistům z Přerova, Technickým službám města Přerova a panu Jakešovi za pomoc při zajištění a organizaci Alfaolympiády. Už se všichni těšíme na další ročník Alfaolympiády.

Ivana Apolenářová,
předseda Alfa Handicap