První motokáru dostal Eliáš, když mu bylo 5 let a začal trénovat. Jezdil nejdříve na menších tratích v motokárových půjčovnách a později se podíval i na velké tratě do Třince, Vysokého Mýta a Brucku. Motokárový sport si zamiloval a těšil se na skutečné závody.

Svůj první motokárový závod absolvoval v roce 2021 na závodním okruhu v Trebaticích. Bylo mu 6 let a účastnil se kategorie „50tek“, která je určena nejmladším začínajícím dětem.

V průběhu sezony navštívil závodní tratě v Chebu, Písku, Vysokém Mýtě, Třinci, rakouském Brucku a slovenském Slovakiaringu. Sbíral zkušenosti, učil se a od půlky sezony pravidelně bojoval o nejvyšší umístění.

V roce 2022 přestoupil do silnější kategorie „60tek“ a jako jeden z nejmladších závodníků ve startovním poli pomalu vystrkoval růžky i v této kategorii.

V letošním roce Eliáš závodil v Mistrovské třídě kategorie Baby 60, která je určena pro závodníky ve věku 7 až 10 let. Starších soupeřů se Eliáš nezalekl a v Českém šampionátu si vyjel titul Vicemistra České republiky.

Protože trénink dělá mistra, jezdil Eliáš se svým týmem také Slovenský šampionát, který ovládl a získal titul Mistra Slovenské republiky.

Výsledky letošní sezony jsou velkým úspěchem pro Eliáše i jeho tým, který tvoří děda, táta a máma a podporou je mu celá rodina a fanoušci na instagramu @elias_zajic.