Každé družstvo si vymyslelo jméno, pod kterým v průběhu závodu plavalo, a tak se na startu sešla družstva Rychlé roty, Kosatek, Skokanů, Rosniček, Delfínů a družstvo Divoké karty.

Soutěžilo celkem 6 družstev, jejichž cílem bylo doplavat na předem určená místa. Před startem si členové každého družstva určili, kam poplavou.

Rychlá rota měla za cíl doplavat do Litovelského Pomoraví, družstvo Kosatek plavalo do Afriky, Skokani do Chorvatska, Rosničky do Benátek, Divoké karty na Jadran a Delfíni chtěly doplavat až na Maledivy.

close Plavání handicapovaných kolem světa. info Zdroj: Ivana Apolenářová zoom_in Plavání handicapovaných kolem světa.

Členové družstva plavali štafetovým způsobem. Rozhodčí zapisoval počet přeplavaných bazénů každého plavce do tabulky a po ukončení závodu se výsledky přepočítaly na kilometry.

Nejvíce kilometrů uplavalo družstvo Skokanů z centra Spolusetkávání, kteří se stali vítězi letošní soutěže a držitelem putovního poháru na rok 2023.

Zájem účastníků je stále velký, a proto se těšíme i v příštím roce opět na startu Plavání handicapovaných kolem světa. Velmi rádi přivítáme i další účastníky našeho netradičního závodu.

Ivana Apolenářová,
předseda Alfa Handicap

close Poděkujte hasičům info Zdroj: Grafik redakce zoom_in Poděkujte hasičům