Párkrát do roka, většinou v období vánoc či velikonoc, je tato aktivita ozvláštněna soutěží mezi jednotkami o nejvyšší počet odběrů. Letos proběhla i v průběhu letních prázdnin.

Mnoho vojáků ale daruje krev i mimo tyto praporem organizované odběry, a to podle svých možností a aktuálních služebních povinností.

Na začátku letních měsíců se v tisku stále častěji objevovaly výzvy od řady nemocnic, které informovaly veřejnost o akutním nedostatku krve a krevních složek a vyzývaly k dárcovství.

Den otevřených dveří  ve středu 8. září 2021 v Dukelských kasárnách v Lipníku nad Bečvou.
PODÍVEJTE SE: Lipničtí vojáci otevřeli bránu Dukelských kasáren

To byl impuls, za nímž u sto čtyřicet trojkařů následovalo vyhlášení soutěže.

„Abychom vojáky v době akutního nedostatku krve k dárcovství více motivovali, vyhlásili jsme soutěž Prázdninový dar 2021. V minulosti se nám tento krok vždy osvědčil. Jsem rád za každého prvodárce, jelikož díky nim se počet dárců krve a plazmy mezi vojáky našeho praporu neustále rozrůstá,“ sdělil velitel 143. zásobovacího praporu podplukovník Miroslav Havelka.

Vítěznou se měla stát jednotka s nejvyšším počtem odběrů po dobu letních prázdnin. Jelikož krev je možné darovat jednou za tři až čtyři měsíce a plazmu každých čtrnáct dní, měli bezesporu výhodu dárci plazmy.

Sokolský běh republiky. Ilustrační foto.
Sokolský běh republiky se poběží i v Přerově. Přidáte se?

Neboť ti mohli po dobu soutěže podstoupit odběr vícekrát, a jejich jednotka tak měla větší šanci v soutěži uspět.

Zveřejnění výsledků soutěže proběhlo minulý pátek na nástupu, kde velitel praporu poděkoval všem zúčastněným. Jednotkou s nejvyšším počtem odběrů za dané období se stala velitelská rota. Celkově se do soutěže zapojilo neskutečných 57 dárců.

Senioři z Moštěnky na setkání v Dřevohosticích 2021.
Senioři z Moštěnky si dali dostaveníčko na zámku v Dřevohosticích

„Děkuji všem, kteří si našli v období letních prázdnin čas a darovali to nejcennější. Jsem pyšný na každého z vás,“ pronesl na závěr podplukovník Miroslav Havelka.

Petra Nováková

První podzimní ornitologická exkurze 2021.
První podzimní ornitologická exkurze v Tovačově se vydařila. Už chystají další