Chceme ukázat, že i v době počítačů a sociálních sítí je smysluplné potkávat se osobně, společně tvořit, bavit se a poznávat nové lidi. Oslavit ale chceme také podzim s jeho barvami a plody, i lidskou kreativitu a pospolitost.

A jak se můžete podílet právě Vy?

Především se můžete přímo zúčastnit. To znamená přijít v době od 10 do 16 na náměstí TGM a vyzdobit si jednu část koberce-vyrobit si vlastnoručně originální přírodní obraz.

Pomyslným malířským plátnem bude dlažba náměstí a my doufáme, že z jednotlivých obrazů postupně vznikne land artový, skutečně krásný a velký koberec. Po celou dobu tvoření budou přítomni organizátoři, aby vám pomohli s výběrem místa a popřípadě i se skládáním.

Součástí letošního land artu bude také „Semínkovna“, která za vámi připutuje z Ornisu, kde má své stále sídlo. Využijte příležitosti a přineste semínka ze své zahrádky vyměnit za jiná anebo můžete vyzkoušet pěstování ze semínek úplně poprvé.

„Semínkovna“ je prostě místem, kde můžete svobodně sdílet a vyměňovat přebytky semínek z domácího semenaření z vašich zahrádek. Semínka musí být výhradně nemořená a z chemicky neošetřovaných rostlin. 

Ti z vás, kteří by se rádi zapojili jiným způsobem, mohou v následujících dnech nosit do Výstavní síně Pasáž výpěstky ze své zahrady.

Uvítáme také ochotné sběrače, kteří na svých procházkách posbírají nějaké ty šišky, barevné listy (velké), plody jeřabin, šípků atd… Obzvlášť vděční budeme za plody kukuřice, jablíčka atd. Můžete je také přinést přímo na náměstí v den akce.

Zapojte se! Přivítáme nápady, materiál a účast každého, kdo má rád přírodu, lidi, své město a rád se baví.

Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny, jednotlivce, rodiny, skupiny přátel apod. K dispozici bude i horký čaj a občerstvení (pokud napečeme a napečete).

Marta Jandová