Krásný sluneční den navštívilo přes dva a půl tisíce lidí, z toho přes čtyři stovky dětí, které měly bohatě připravený program.

Kromě různých her a soutěží pro děti, byl skákací hrad, jízda na koních, copánkování, kreslení na obličej si mohly vyzkoušet i první pomoc se zdravotníky, prohlédnout auta Záchranné služby i Záchrannářskou čtyřkolku a policejní motocykly.

Také Záchranářská kynologická brigáda Olomouckého kraje předvedla ukázku při hledání člověka v terénu. Policejní psovod předvedl různé úkony se psem a jeho výcvik.

Brodečtí hasiči předvedli nejmodernější požární auto a děti měly možnost si vyzkoušet i požární pěnu. Také dron, který celý průběh na areálu zaznamenával, měli možnost návštěvníci si prohlédnout z blízka.

Dětského dne se zúčastnil i Tomášek Fiala z Ostravy, spolu s rodiči. Je to jednoroční chlapeček, který bojuje s SMA – spinální muskulární atrofil.

Výtěžek z tohoto dětského dne bude jemu věnován na nákup kompenzačních pomůcek a nákladnou rehabilitační léčbu. Podle informací vedoucího KK Tomáše Ministra výtěžek 31 000 korun byl předán rodině na Tomáškovu rehabilitační léčbu.

Na příspěvku se podílely i různé firmy, které se zúčastnily dětského dne.

Jan Teimer