Za posledních 14 dní jsem absolvovala – ale jen jako ‚spolujezdkyně‘ dva výlety na několik míst v okolí. Od děcka ráda fotím (první fotoaparát Pionýr) a asi bych se styděla, vrátit se s prázdným domů.

Fotím tudíž pro radost, ne abych se snímky chlubila. Fotky posílám především rodině a empaticky pak většinou těm, kteří jsou na tom hůř než já a v neposlední řadě kamarádům a těm, kteří tu vyrostli a žijí jinde (v ČR i mimo).

TÝN nad BEČVOU – tam jsme konečně!!! navštívili hrob malé Gabrielky Smetanové, po níž je mimochodem pojmenována i stezka do Hranic. V muzeu (dříve pivovar) bydlela sestra Bedřicha Smetany.

HELFŠTÝN otevřel venkovní prostory za levnější vstupné, a i tak bylo, co prohlížet. Poslední záběr na HRANICE vyfotil ze střechy hradu můj synovec. Odjížděli jsme v době, kdy se už pod hradem tyčila pyšně májka.

KUNZOV – je zasypán pomněnkami. Lovecký zámeček je zatím stále opáskován, ale už se k hlavní bráně vrátili oba lvi. Hospůdka Na tý louce zelený v provozu není.

SLAVÍČSKÝ TUNEL je sezonně oboustranně otevřen, po vydatných deštích minulých dní je ale uvnitř mokro – vhodné je vzít si čelovku či baterku.

TEPLICE nad BEČVOU – tam jsme výlet zakončili. Dolů na kolonádu jsme nešli = LD Bečva stojí a LD Moravan prý také – jede jen LD Janáček. Jediný a zároveň poslední záběr = obrůstající pahýly keře – je právě odtud.

Piknik v přírodě se proto nikde nekonal, žádné posezení, ani lavičky, sedačky – nikde NIC !!! Škoda, ale nezoufám – počasí nám vyšlo, narváno nebylo a tak – co si přát více?

Hana Dostálová