Tímto zlatým gulášem udělali tu nejhezčí pozvánku na sobotu 17. července na 10. ročník tradiční soutěže O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše.

Z desátého ročníku se omluvili pravidelní účastnici a vítězové jako Včelaři, obec Hradčany, Slováci z obce Nemce a Peryna tým. Jejich neúčast neovlivnila slavnostní desátý ročník a vařilo osmnáct týmu, jako v prvních soutěžích.

Kromě včelaři měly své týmy všechny složky obce - hasiči Skalička, myslivci Skalička a sokoli Skalička.

Všech osmnáct týmu si našlo místo pro vařeni a na stánek vyvěsili své jména pro přehlednost všech 400 zúčastněných Zlaté vařečky. V jedenáct hodin nic nebránilo, aby starostka obce a vítěz Zbrašovského Guláš festu přivítala a představila všechny týmy a zahájila 10. ročník o Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše.

Než budou kotlíkové guláše hotovy, uvařil tým Jany padesát litru guláše. Od jedenácti hodin se vydával a chodili sem občané i pro guláš domů. Pro jeho kvalitu byl kotel v jednu hodinu prázdný.

close O Zlatou vařečku 2021 ve Skaličce. info Zdroj: František Pavlík zoom_in O Zlatou vařečku 2021 ve Skaličce.

V jednu hodinu začala hrát před stany Cimbálová muzika z Mikulova, která hrála k tanci o poslechu do večerních hodin i po vyhodnocení. Skákac hrad byl stále přeplněn dětmi.

Ve tři hodiny se předávaly za vstupenku misky s žetony na hodnocení a nedočkalo se ani šestnácté hodiny, kdy každý tým přinesl na talíři vzorek pro porotu a koštovalo se o půl hodiny dříve.

Čtyři sta lidí s miskami za sokolovnou asi ještě nebylo. Dvě stě litru guláše stačilo pro všechny a projedlo se i vstupné. Pokud mohli a chtěli, snědli tři guláše za třicet korun a bavili se šest hodin s kamarády při cimbálovce.

V sedmnáct hodin přichází starostka obce s výsledky soutěže. Komise byla složena z nehrajících týmů, kteří byli v deseti letech ve Skaličce první. Patnáct týmu obdrželo vepřové balíčky a diplom.

Zbývající tři byli hodnoceni samostatné. Cenu veřejnosti sud piva získal Jakub Hynčica. Cenu nej sympaťáka kuchaře či kuchařky, určenou diváky získal Matěj Cifr od myslivců.

Třetí místo získal tým Backstreet Boys. Druhé místo Tarokáři a první místo, stejně jako od diváků Hynčica Jakub. Ceny byly půlka prasete, uzená kýta a kotlík, společně se sudem, bednou piva a šampaňské.

Po hodnocení se zůstávalo a slavilo do nočních hodin. Již 10 ročník soutěže O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše se i zásluhou počasí báječně vydařil a již dnes se těšíme na 11. ročník.

František Pavlík