Děti si přinesly dýně a za pomoci rodičů si je dle své fantazie nebo předtištěných předloh vydlabali. Všichni si opravdu dali záležet a během krátké doby se na nás usmívala nebo také mračila různá veselá dýňová strašidla.

Každý měl pro svou dýni připravenou svíčku. Jakmile se setmělo, mateřská škola ožila, byla totiž obklopena mnoha svítícími dýňovými panáčky.

Po vydlabání dýní, měly děti za úkol najít na zahradě broučky, které si na kamínky namalovaly v rámci výtvarných činností v mateřské škole.

Vzaly si je pak s sebou na cestu v lampionovém průvodu. Po vyznačené stezce jsme se všichni vydali k místnímu lesíku, kde bylo připraveno uspání broučků.

Po cestě nás čekalo překvapení v podobě sošek zvířátek, která se s dětmi vypravila také uspat broučky. Děti zvířátkům zazpívaly, zarecitovaly a zvířátka se přidala k našemu průvodu.

Na poslední zastávce děti uspaly broučky ukolébavkou a uspávacím zaříkadlem. Každé dítě pak uložilo toho svého ke stromu, který byl vyzdoben světýlky a byla u něj vytvořena „postýlka“ pro zimní spánek.

S dobrým pocitem, že se uspání broučků podařilo, jsme všichni společně odcházeli zpět do MŠ. Pokochali jsme se svítícími dýňovými strašidly a s dobrou náladou se rozešli.

M. Zamazalová a H. Podmolíková,
MŠ Sušice