Právo startovat na tomto turnaji si zajistily v okresním kole kde porazily dívky ze škol ZŠ U Tenisu a ZŠ Osek nad Bečvou. Jelikož krajské kolo se nehrálo díky neúčasti škol z dalších okresů Olomouckého kraje měly holky jízdenku do Mostu zajištěnou.

Turnaj se hrál v moderní hale DHK Baník Most. Celky z osmi krajů ČR byly rozděleny do dvou skupin.

Tým pod vedením Kateřiny Bajerové a Richarda Švehlíka, jehož základem byly žačky SK Žeravice doplněné děvčaty věnujícím se jiným sportům, čekaly postupně týmy Kraj Praha (ZŠ Eden), Ústecký kraj (7. ZŠ Most), Moravskoslezský kraj (ZŠ Klimkovice).

Společné darování krve SK Žeravice.
SK Žeravice vyrazili na společné darování krve už podvanácté

Z těchto zápasů si odnesly dvě výhry a nestačily na soupeřky z Prahy. To znamenalo druhé místo a postup do semifinále. V tom na ně čekal tým Jihomoravského kraje (ZŠ Velká nad Veličkou).

Soupeřky byly velkými favoritkami turnaje a zaslouženě si došly pro finálovou účast. Na jejich herním projevu bylo patrné, že dívky z házenkářského klubu Velká nad Veličkou chodí do jedné školy.

Na brněnském výstavišti v pavilonu C je až do konce září k vidění unikátní výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady.
Jako ve faraonské hrobce. Nádhera vystaveného pokladu v Brně ohromí

Souboj o třetí místo byl reprízou skupinového utkání s pražskou ZŠ Eden. Bohužel se opakovala i výhra soupeřek, kdy po vyrovnané první půli byly soupeřky produktivnější a děvčata ze ZŠ Za Mlýnem tak odsunuly na pozici těsně za medailemi.

Hráčkám, trenérům patří velký díky za reprezentaci školy, města i kraje a také svých klubů.

Ondřej Cupal

Škola, do které v září už žádné děti nepřijdou.
FOTO: Zbyly jen vzpomínky. Do této školy se žáci už nikdy nevrátí
Vrak Fest 2022 Branky na Moravě.
Auta na střeše, bláto, kouř a totální šrot. Nejlepší demoliční závod na Moravě