Tentokrát ale bylo potřeba ukázat velkou dávku odvahy! Strašidla, čarodějnice, kostlivci a další tajemné bytosti, ať s maskou či bez ní, plnili úkoly na stanovištích, které připravil tým mateřské školy.

U čarodějnic se házelo pavoukem na cíl a létalo se na koštěti. Upír lákal na hledání ztracených netopýrů ukrytých v terénu. Zombie si připravila lovení havěti v mouce. U strašidla v masce z filmu Vřískot se poznávaly předměty hmatem.

Vodnice si připravila hledání ukryté dušičky. A u bílé paní se prohazovala strašidélka kruhem. Nejstrašidelnějším místem se ale stal tajemný hřbitov, ze kterého se ozývaly podivné zvuky a na kolemjdoucí v nečekaném okamžiku vyskočilo podivné stvoření

. A to vše se odehrávalo v podvečerním temnu pouze za svitu svíček, které kopírovaly celou oblast kolem Laguny. Pro všechny odvážné byla na konci stezky připravená sladká odměna – linecké strašidýlko.

A jelikož z toho strašení všem pořádně vyhládlo, sešli jsme se společně na Baště U Dokládalů při opékání špekáčků, kde jsme si všechny dojmy mohli sdělit a užít si společně strávený čas.

Michaela Gálíčková