Již během letních prázdnin nastaly velké přípravy, zejména s opatřením kostýmů do soutěže o nejkrásnější masku prince, princezny a čerta. A že to nebylo jen tak! Zejména děvčata se vyžívala v opatření princeznovských šatů, korunek, šperků a střevíčků. Z pekla štěstí bylo to, že máme na domově šikovnou kadeřnici, která si celé dopoledne před akcí dala práci s vytvořením slušivých účesů našich princezen. Hoši v roli princů přes sebe přehodili pláště a smáli se tomu, že si na sebe mají navléct bílé podkolenky.

Avšak možná právě dodržení takových detailů v ošacení přineslo obrovský úspěch. Mezi stovkou soutěžních masek jsme získali krásná místa – v kategorii princ 1. a 3. místo, v kategorii princezna 1. a 5. místo.

Celé pohádkové odpoledne děti provázel zábavný program. Na samotném začátku všechny roztančil šašek Viky, poté jsme se zapojili do vědomostní soutěže, prohlédli si pejsky, zúčastnili se slavnostního průvodu, zhlédli tanec s ohněm, nechali se profesionálně nalíčit, poslouchali a tančili na písně Karla Gotta v podání Jana Mlčocha. Velkým pozdvižením byla návštěva hereček Michaely Kuklové a Sabiny Laurinové, jako hlavních představitelek pohádky. Pro děti uspořádaly autogramiádu, focení, ujaly se předávání cen a svým milým vystupováním šly ruku v ruce této úspěšné akci.

Andrea Blaťáková