Za úkol proto žáci dostali přinést či přivézt si své učebnice v nějakém netradičním zavazadle. Kreativitě a fantazii se meze nekladly.

Aktovky tak v tento den nahradily nejen nejrůznější kufry, sportovní tašky, ale také kočárky, obaly na hudební nástroje, nákupní košík, trakař, nůše, rybářská síť, kolébka, přepravky pro domácí mazlíčky, krabice od pracího prášku, povlaky na polštáře, sedmimílové boty, Honzův uzlíček do světa, a dokonce i popelnice, nákupní vozík, počítačová skříň nebo speciálně upravené boby na podvozku ze skateboardu.

Do akce se zapojila více než polovina žáků školy a také někteří učitelé. Porota, která hodnotila nápaditost, funkčnost a osobní tvořivý přístup, se potýkala s obtížným rozhodováním, protože výjimečných nápadů se sešlo opravdu mnoho.

Nakonec odměnila ty, jejichž nápady se jí líbily nejvíce, drobnými cenami v podobě psacích potřeb a sladkostí. Pobavili se všichni, nejen ti, kteří přišli se svými zavazadly, ale i ostatní, pro které byla tato akce zpestřením běžného vyučovacího dne.

Markéta Pechálová,
za ZŠ Dřevohostice