Na podiu se vystřídaly Velký dechový orchestr Hranice, dechová hudba Bludověnka, Vlčovanka ze Slovenska, dámská pěvecká skupina z Polska - Ligockie Wrzosy, pavlovická hudební mládež pod názvem Leoexpres a spolupořádající Moravská Veselka.

Na tanečním parketu se představil národopisný soubor Hanácké Prosének, Omladinka Martinice v dětském i dospěláckém podání.

Jako host v Pavlovicích vystoupila jihomoravská dechová hudba Moravská 12. Celé setkání uváděl Karel Hegner. Letošní Hudební Pavlovice lze opět souhrnně ohodnotit ze dvou stran.

Lipník nad Bečvou
Zastav se a dýchej během Noci kostelů v Lipníku nad Bečvou, vyjděte i na věž

Mezinárodní setkání bylo letos pojato v tradiční formě, bez žádných omezení a zdravotnických restrikcí. Všechny vystupující soubory si živé vystoupení vychutnávaly a chtěly předat posluchačům to nejlepší ze svého repertoiru.

Moravská Veselka ve svém pásmu představila zbrusu novou skladbu včetně videoklipu s názvem Rozkvetlá země moravská a v život byl uveden nový hudební kalendář s QR kódy na klipů podle kalendářních měsíců.

Celé setkání se neslo ve velice příjemném přátelském duchu, bylo na červen velice příjemné až chladné počasí a noční taneční zábava s kapelou Moravská 12 byla hudebním vyvrcholením celého odpoledne.

Dance Evolution 2022 v Přerově.
FOTO: Taneční maraton Dance Evolution roztančil přerovskou Sportovní halu

Na závěr musíme poděkovat Olomouckému kraji, hejtmanu Olomouckého kraje Josefu Suchánkovi za osobní přítomnost na akci, radnímu pro kulturu Janu Žůrkovi za podporu a záštitu akce, Marianu Jurečkovi za záštitu a aktivní účast na akci, pořadatelům, souborům i posluchačům za neobyčejný kulturní zážitek a všem ostatním, kteří akci rovněž podporovali a organizovali.

Největší dík ale patří opětovně svatému Petrovi, který držel svou ochrannou ruku nad celým setkáním.

Za pořadatele Jaromír Školoudík,
spolupořadatel akce a kapelník Dechové hudby Moravská Veselka

Plumlovská přehrada byla budována v letech 1913 až 1914 a následně po ukončení I. světové války v letech 1921 až 1932.
RETRO: Jak se stavěla před více než 100 lety Plumlovská přehrada? Podívejte se
Na jarních vyjížďkách.
VIDEA: Vůně benzínu je tak opojná aneb Motorka, to je vášeň a životní styl