Letošní ročník akce, pořádané Střediskem volného času Atlas a Bios, Přerov za finanční podpory Statutárního města Přerova a řady firem byl opět výjimečný hned v několika směrech.

Prvenství mu zajistila rekordní účast více než tisíc dvě stě samotných účinkujících a rovněž asi 1000 nadšených diváků z Čech i z Moravy, kteří měli možnost ze zaplněných tribun během celého dne zhlédnout celkem 94 choreografií. Akci uváděl skvělý moderátor Jan Leitkep.

Beseda spisovatelky Ivony Březinové v ZŠ Osek nad Bečvou.
Jak přilákat děti k četbě? Základní škola v Oseku nad Bečvou si poradila

V úvodu se představily taneční formace Mažoretky, Disco Dance, Disco show, Orientální tance, Parketové kompozice, Show dance a Street dance. Všechny choreografie byly oceněny diplomem, drobnými cenami a sladkostmi, ti nejlepší si domů odvezli medaile.

Domácí týmy TŠ Atlas a Alfabeta Přerov se rozhodně ve velké konkurenci neztratily. Mohou se pyšnit řadou zlatých, stříbrných i bronzových medailí.

Mažoretky Gina Brodek u Přerova.
Dvakrát zlato pro mažoretky Gina Brodek u Přerova na mistrovství republiky

Tato a další hodnocení jsou povzbuzením nám, pořadatelům, že jsme přes nesmírnou organizační náročnost soutěže založili v Přerově tradici, která rozhodně není vystavěna na pouhém srovnávání tanečních výkonů.

Dance Evolution představuje pro mladé tanečníky především silnou motivaci a prohloubení jejich zájmu o pravidelnou volnočasovou činnost. A už se zase těšíme na další ročník zase v květnu!

Dagmar Mlčáková,
za SVČ Atlas a Bios, Přerov

V. ročník akce Střední Haná na kole.
Do Měrovic nad Hanou dorazilo na sedm set cyklistů z mikroregion Střední Haná