Čtyřletý maturitní obor Grafický design je nejmladším oborem na SPŠ stavební Lipník nad Bečvou. Je určen především pro uchazeče umělecky založené.

Během studia získají žáci teoretické vědomosti i základní praktické dovednosti v různých oblastech výtvarných technik (kresba, malba, grafika, fotografie apod.) Mimo to si osvojí i práci s počítačovými programy.

Z návštěv  veletrhů na brněnském Výstavišti na počátku šedesátých let.
Vzpomínka z Výstaviště. Takhle vypadaly brněnské veletrhy před šedesáti lety

Přípravy na výstavu začaly probíhat už v minulém školním roce, tedy v roce „covidovém“. Tento byl, jak pro všechny žáky, tak i pro vyučující velmi náročný, protože se nesl ve znamení distanční výuky.

Na přípravě výstavě se podíleli všichni žáci oboru grafický design 2., 3. a 4. ročníku pod vedením paní učitelky Kláry Nováčkové.

Výstava Umění v izolaci byla zahájena vernisáží, ta se konala v úterý 2. listopadu od 15 hodin v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.

Tento vláček zdobí Muzeum Hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově.
RETRO: Hračky z minulého století. Také jste je měli ve svém pokojíčku?

Na výstavě jsme si prohlédli malby, kresby, plastiky, vizualizace. Seznámili se jak s dvojrozměrnými, tak trojrozměrnými pracemi žáků oboru. K vidění byly například realizace ptačí budky inspirované uměleckými slohy, knižní ilustrace, svítidla inspirované vybranými architekty, kolekce recyklovaného oblečení nebo výšivky na textilních plátnech.

Žáci oboru Grafický design ve škole pracují pod vedením vyučujících odborných předmětů jako jsou figurální kresba, digitální fotografie, ateliér či počítačová grafika.

 Žáci SPŠ stavební Lipník nad Bečvou na návštěvě Terezína a Litoměřic.
Nezapomínáme na časy minulé. Žáci lipnické SPŠ stavební na návštěvě Terezína

Výstava je k vidění do pátku 19. listopadu ve Výstavním sále Domeček od pondělí do pátek 10.00 - 12.00 a 15.00 - 17.00 hodin.

Gabriela Číhalová a Klára Nováčková

Krajina rybníků, mokřadů a tůní.
Krajina rybníků, mokřadů a tůní aneb Malebná příroda v okolí řeky Bečvy