Kojetínské hody 
KDY: od 14. do 16. srpna 
KDE: Kojetín 
ZA KOLIK: zdarma 

Jedná se o třídenní akci s tradičně pestrým programem, kdy si přijde na své každá věková skupina (hodové taneční a hudební zábavy a večery, setkání harmonikářů, turnaje ve volejbale, hasičské závody, výstavy…).

Kojetínské hody letos proběhnou o víkendu od 14. do 16. srpna a vyvrcholí nedělním programem, kdy se městem ponese honosný krojovaný průvod s Ječmínkovou jízdou králů, starosta města předá hanácké chase Hodové právo a jeviště vystřídá jeden národopisný soubor za druhým. Odpoledne budou na hodech v Kojetíně koncertovat kapely Koňaboj a od 17 hodin na stadionu Morava hody zakončí kapela Čechomor s Martinou Pártlovou.

Vernisáž – Druhý salon výtvarníků 
KDY: v pátek 14. srpna od 17 hodin 
KDE: Galerie M+M, Hranice 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Jedná se o výstavu amatérských umělců z Hranic a okolí. Těšit se můžete na obrazy, drátěné výrobky, paličkování, fotografie, powertex, enkaustiku a dřevořezby.
Otevírací doba: Po – Ne od 13 do 17 hodin, dopoledne na zazvonění nebo po předchozí domluvě na telefonu: 581 602 148.

Tvořím, tvoříš, tvoříme 
KDY: v pátek 14. srpna od 9 do 12 hodin 
KDE: MC Sluníčko, Přerov 
ZA KOLIK: 100 korun 

Volné tvoření pro všechny, kteří doma nemají na tvoření prostor a pomůcky. K dispozici bude vyřezávací a embossovací strojek Big Shot + šablony, razítka, řezačka papíru, rýhovací podložka. Doneste si jen vlastní spotřební materiál – papíry. Lepidla a nůžky budou k dispozici. Po dohodě můžeme zajistit i ozdobné papíry a vysokogramážní karton.

Factory Friday ep. 5 
KDY: v pátek 14. srpna od 16 hodin 
KDE: Karnola, Hranice 
ZA KOLIK: 50 korun 

Návštěvníky hranické Karnoly potěší další ze seriálu odpoledních mejdanů. Těšit se můžete na pestrý hudební program, vychlazené pivo, osvěžující drinky a něco dobrého na zub.

Burza knih 
KDY: sobota 15. srpna od 10 hodin 
KDE: Zámek Hustopeče nad Bečvou 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 
Pro jednoho je konkrétní kniha odpad, pro jiného poklad. Přijďte se podívat, jestli nenajdete ten svůj. Můžete dložit svoje staré a nepotřebné knihy  na hustopečském zámku.. K dispozici budou knihy na výměnu nebo za dobrovolný příspěvek, detektivky a červená knihovna od 10 korun.

LiThr na Loděnici 
KDY: v sobotu 15. srpna od 18 hodin 
KDE: Loděnice, Hranice 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 
Příjemný večer s hudebním doprovodem v podání hranického tria LiThr.

Letní kino: 3Bobule 
KDY: sobota 15. srpna od 20.30 hodin 
KDE: Zámek Hustopeče nad Bečvou 
ZA KOLIK: 90 korun 

Příběh tohoto pokračování letních vinařských komedií představuje renesanci lásky Honzy a Kláry v překrásné krajině jižní Moravy, kterou komplikuje kumpán Jirka, problémy krachujícího vinařství, krádeže ve vinohradu i úklady nepřejících.

Dřevohostické filmové léto 
KDY: v sobotu 15. a v neděli 16. srpna od 20.30 hodin 
KDE: Zámecká zahrada, Dřevohostice 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 


Kinematograf bratří Čadíků nabídne v sobotu českou filmovou pohádku Hodinářův učeň a v neděli roadmovie Afrikou na pionýru.

Středověký den na zámku v Tovačově 
KDY: v sobotu 15. srpna od 10 hodin 
KDE: Zámek, Tovačov 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 
Milovníci historie se mohou těšit na bohatý program ve kterém uvidí scénický šerm, historické tance, koncert středověké rockové kapely, fire show, turnaje a mnoho dalšího.