Název akce Víkend otevřených zahrad 
KDY: neděle 7. června od 9 hodin 
KDE: park Michalov, Přerov 
ZA KOLIK: zdarma
Víkend otevřených zahrad v parku Michalov a v přírodní zahradě ORNIS. Městský park Michalov je otevřený stále - pokud přesmíru nezaprší nebo zrovna nezuří orkán.
A tak si jistě říkáte, proč Vás lákáme na jeho otevření? Víkend otevřených zahrad otevírá běžně nepřístupné zahrady a těm ostatním dává novou dimenzi poznání a netradičních zážitků. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních šiřitelů osvěty o klenotech zahradního umění.
V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, které se v průběhu dvou dní snaží organizátoři veřejnosti představit jiným způsobem. Obvyklou formou jsou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem.
Svátek otevírání zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend) a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. V České republice se pod záštitou Národního památkového ústavu během prvního ročníku v roce 2010 otevřely 3 zahrady, za necelých deset let stoupl počet až ke dvěma stům.
Ekoporadna ORNIS pro Vás pořádá prohlídku parku Michalov s průvodcem. V neděli 7.června se sejdeme v 9 hodin u restaurace Michalov v centru parku.
Projdeme jeho nejzajímavějšími částmi, dozvíte se o jeho historii, potkáme zajímavé dřeviny a dojdeme až do blízké přírodní zahrady ORNIS, kde vysvětlíme principy přírodních zahrad. Samostatně si budete moct prohlédnout zvířata ze záchranné stanice, nebo stálou expozici a sezónní výstavu Čižba - umění jemné a líbezné.

close Park Michalov v Přerově info Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč zoom_in

Název akce Slam poetry exhibice 
KDY: sobota 6. června od 18.30 hodin 
KDE: Nebe počká, Přerov 
ZA KOLIK: 120 korun 
Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout - stejně tak je připraveno slamera nemilosrdně vypískat. Vítěz může být jen jeden a rozhodne o něm divácká porota. Vystoupí: Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Jura Juráň (vicemistr 2015), Michel (finalista MČR 2019, třebíčská slamová škola), Medard Capek (hiphopový utečenec, zběsilec), Krákor Krchel (domácí slamová linka, vítězka olomoucké Slamastyky), Malá máma (liberecká mateřská spojka tamních poetických buněk)

close Jakub Jüngling odešel z Londýna a otevřel si v Přerově veganskou kavárnu info Zdroj: Archiv Jakuba Jünglinga zoom_in

Název akce Okresní výstava drobného zvířectva a Farmářské trhy 
KDY: sobota 6. června a neděle 7. června od 9 hodin
KDE:Výstaviště, Přerov
ZA KOLIK: 100 korun, děti do 12 let zdarma 
Okresní výstava se bude konat společně s Farmářskými trhy na Přerovském výstavišti. Součástí letošního programu jsou i 2 simulátory F1, které jsou jak pro děti, tak i pro dospělé a jsou v ceně vstupného, tak jako spousta dalšího doprovodného programu.

close Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Petra Špitálská zoom_in

Název akce Večerní prohlídky na zámku v Tovačově 
KDY: sobota 6. června od 17, 18, 19 a 20 hodin 
KDE: zámek Tovačov 
ZA KOLIK: 130 korun, děti 70 korun 

Večerní prohlídky na zámku v Tovačově - tentokráte na programu Muž s železnou maskou v podání divadla v pohybu Exulis.

close Noční prohlídka tovačovského zámku info Zdroj: DENÍK/Barbora Hanousková zoom_in