Vyšetřovatelé totiž na místě zjistili, že se jedná o celostátně hledaného pachatele. Muž s násilnickými sklony vyráběl pervitin a prodával ho za částku, která se pohybovala v rozmezí od 200 do 500 korun.

Dopadeni byli i další dva muži. U jednoho z nich přitom policisté při domovní prohlídce zajistili varnu. Pětadvacetiletý pachatel z Přerovska, který zaútočil na svou matku,mána svém kontě nejen obvinění z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, ale za výrobu a distribuci drog muhrozí až pět let za mřížemi.

„Od srpna roku 2006 do října loňského roku vyráběl pervitin na zařízení, sloužícím k výrobě drog. Minimálně v devadesáti případech přitom metamfetamin zčásti užil pro svou potřebu nebo zdarma předal dalším třem osobám,“ shrnula podstatu obvinění přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov muž vyrobenou drogu v osmi případech směnil za látku potřebnou k její výrobě.

„Prodával ji za částku od 200 do 500 korun. Bylo ale také zjištěno, že drogu v přesně nezjištěném množství prodal další osobě za 2,5 tisíce korun a jednou pervitin vyměnil za konopí,“ upřesnila Zajícová.

Závažné trestné činnosti se přitom dopouštěl na různých místech okresu Přerov. Dlouhodobě hledaní byli i další dva mladí muži, které tento týden dopadli policisté v Přerově a obvinili z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

„Policisté zadrželi muže ve věku 24 a 26 let ve čtvrtek dopoledne v Želatovské ulici v Přerově. Mladší z pachatelů vyráběl od června loňského roku až do současnosti pervitin a užíval ho pro svou potřebu, prodával jej za 100 až 200 korun nebo předával jiným osobám zdarma,“ přiblížila mluvčí Zajícová. Podle jejích slov se dopustil tohoto jednání ve 32 případech.

„Při domovní prohlídce byla navíc u podezřelého zajištěna varna a dosud neupřesněné množství metamfetaminu,“ dodala mluvčí. Jen v loňském roce odhalili policisté na Přerovsku pět varen na výrobu pervitinu.

„V souvislosti s drogami bylo stíháno celkem 19 osob, 12 z nich už si nyní odpykává trest ve věznici v Olomouci,“ uzavřela přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika