„Pachatel rozbil skleněnou výplň víka zadního kufru vozidla a ze zavazadlového prostoru auta odcizil notebook, černý kožený kufr s firemními písemnostmi, doklady od vozidla a 90 tisíc korun,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov vnikl jen o pár hodin později zloděj také do fiatu na parkovišti v Bělotíně. Zde odcizil tašku s finanční částkou 9 tisíc korun, razítko firmy a kalkulačku.

V tomto případě byla škoda vyčíslena na více než 13 tisíc korun. Policisté radí lidem, aby nenechávali věci v autech bez dozoru, a pokud jedou nakupovat, aby byli maximálně obezřetní.

Zloději totiž velmi často využívají zmatků při nákupech, kdy lidé nakládají do zavazadlového prostoru věci a přitom nechají otevřené dveře od vozu, kde mají na sedadlech třeba kabelku s penězi.

„Kromě toho se pachatelé často dostanou do vozu po rozbití skla nebo vypáčení zámku,“ popsala další ze způsobů vniknutí do aut Sedláčková.

Mezi věci, které z vozů nejčastěji mizí, patří kromě peněz mobilní telefony, notebooky, platební karty a osobní doklady. V současné době jsou rozšířené také krádeže navigačních systémů GPS.

Přerovští policisté od počátku roku setkali s celkem 235 vloupáními do aut. Nejvíce se vozidla vykrádají v červenci a srpnu, naopak na trestnou činnost tohoto charakteru byl chudý měsíc duben.

„Celková hodnota odcizených věcí se vyšplhala na 4 miliony 940 tisíc,“ upřesnila mluvčí. Případ, který se stal v pondělí, je co do rozsahu škod druhý nejzávažnější v tomto roce.

K vloupání s největší hmotnou škodou došlo letos v srpnu, kdy zloděj odcizil ze dvou aut zaparkovaných před Hypernovou v Přerově věci za více než sto tisíc korun.

„Vloupal se do vozidel Citroën a Mercedes, z nichž odnesl finanční hotovost. V prvním případě se jednalo o 93 tisíc, ve druhém pak o 7,6 tisíce korun,“ upřesnila mluvčí.

Také k další velké letošní krádeži došlo před jedním z přerovských supermarketů – tentokrát se však jednalo o Tesco v Kojetínské ulici.

Zloděj v září ze zavazadlového prostoru vozidla Škoda Superb odcizil mobilní telefon, 50 tisíc korun, 100 euro a doklady - to vše v hodnotě téměř 74 tisíc korun.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika