Tři lidé ve věku mezi sedmnácti a pětadvaceti lety zemřeli na místě, další oběť, patnáctiletá dívka podlehla těžkým zraněním odpoledne v nemocnici.

„K nehodě došlo přibližně ve čtvrt na dvanáct poblíž bývalé prachárny asi kilometr před vjezdem do obce,“ upřesnila mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

„Jako první jela toyota, která v mírně pravotočivé zatáčce přejela do protisměru a narazila do stromu. V těsném závěsu jedoucí renault pak havaroval stejným způsobem,“ řekla Dolejšová.

Zdůraznila, že nehoda se stále vyšetřuje a nejsou známy všechny její okolnosti. Podle Dolejšové jely oba vozy z Bystročic na půlnoční mši. Místní uvedli, že šlo o mladé lidi z jezdeckého oddílu.

Bilance je tragická. Dva mladíci (ročník 1982 a 1988) a dívka (1990) z prvního vozu zemřeli na místě.

Další oběť, patnáctiletá dívka, zemřela i přes snahu lékařů v úterý odpoledne v olomoucké fakultní nemocnici.

„Přes ranní operaci a veškerou snahu lékařů svým mnohočetným zraněním kolem půl třetí odpoledne podlehla,“ řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant.

„Z dalších pěti zraněných byli dva ošetřeni na místě, tři se střednětěžkým poraněním jsou hospitalizováni. Šlo o dva otřesy mozku a jedno poranění hrudníku,“ popsal Jan Weinberg z olomoucké záchranky.

Traumaologie fakultní nemocnice přijala včera i dva mladíky s otřesem mozku. Jeden z nich byl údajně řidič některého z havarovaných vozů. „Předpokládaná doba hospitalizace činí dva dny,“ řekl Havrlant.

Podle Havrlanta přišla v úterý dopoledne k vyšetření s otřesem mozku i dívka, která byla včera záchrankou ošetřena na místě.