Rozhodně zde nehodláme tvrdit, že je na tomto zákazu něco špatného, nicméně dnešní příběh ukazuje, že při obcházení zákazů jakéhokoliv druhu může dojít k ještě horším proviněním, než by kdo čekal.

Péťa, Martin a Jirka jsou kamarádi, respektive příbuzní z oné nejmenované vesnice na Kroměřížsku. Péťa s Jirkou spolu chodili do školy, Jiří a Martin jsou bratranci.

V rodné vsi byli známi jako značně veselí mládenci, kteří maximum energie věnují na zábavu, opíjení a jiné radovánky, naopak práci či škole věnovali vždy méně než pověstné nutné minimum.

Stalo se jednoho krásného večera, že si jistý pan Veselý všiml rozsvíceného světla v sousedním domě. Všichni věděli, že dům patří jistým lidem z Brna, kteří do vsi dojížděli jen coby chalupáři. Jelikož byla zima a všude spousta sněhu, navíc u domu nestálo auto majitelů, zdálo se to celé panu Veselému podezřelé.

Když se po pár minutách podíval znovu a pak za čas ještě jednou, viděl, že se v domě svítí pořád. Nakonec mu to nedalo a šel se podívat ven. Ve sněhu před domem skutečně nebyly ani stopy od pneumatik, zato se tam válely dvě prázdné láhve.

Pan Veselý zkusil zazvonit, nikdo muale neotevřel. Bdělý soused tak raději zavolal policii. Policisté zjistili celkem rychle, že ze zahrady má dům rozbité okno a že uvnitř řádil někdo docela jiný než vlastníci chalupy.

Na zemi v kuchyni našli další rozbitou láhev. Pak už to bylo jako v detektivce. Jeden z policistů našel kousek od otevřené ledničky hezký červený šál. Když ho dal očichat služebnímu psovi, ten chytil u okna stopu a kriminalisty dovedl o pár desítek metrů dál, k domu, kde tou dobou už spali těžkým opileckým spánkem tři zmínění mládenci.

Po nepříjemném probuzení jim nezbývalo nic jiného, než se přiznat. O co šlo? Chlapcům se nepovedlo v místní Jednotě koupit alkohol, jelikož prodavačka dobře věděla, že ani jednomu není osmnáct.

Rodiče byli pryč, a tak se klukům zdálo, že by byla škoda to nevyužít. Zašli tudíž k chalupě na kraji vsi, snadno zjistili, že majitelé nejsou doma, a do domku se vloupali. „Jen pro to pití,“ jak vysvětloval Jirka.

Přímo na místě pak tři láhve vypili a tu poslední si vzali s sebou. U soudu dostali všichni tři podmínku. Petr jakožto inciátor vloupání, který měl navíc na svědomí i další prohřešky, putoval do nápravně výchovného zařízení pro mládež.

Jirkovi s Martinem prý rodiče po výprasku zakázali další kamarádění s Péťou. Jaká je dnešní realita, to už v policejních spisech nenajdeme…

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika