Jednoho dne a zejména pak následné noci Pihatý Mirek jednoznačně překročil všechny pomyslné okraje a meze, následkem čehož pak skončil na policii a posléze také u soudu.

Tedy jak to bylo – onoho dne došlo k několika zásadním událostem. Nejprve Mirek navštívil ve své vsi jednu ze zdejších hospod, dal si jídlo a několik piv, ovšem k placení se neměl. Hospodský Karel se sice velmi ošklivě mračil a trochu i nadával, z Mirka ovšem nevydoloval ani korunu.

„Donesu ti je, až budu mít, však mě znáš, nestarej se,“ děl pihatý chasník a zamyšleně sledoval účet na stole. V tu chvíli mu hlavou prolétla dost ošklivá myšlenka.

Odkráčel na toaletu, kde krom jiných běžných věcí vykonal také jednu ne zcela obvyklou – na chodbě pootevřel okno, ovšem jen tak maličko, aby to nebylo na první pohled vidět. Pak se rozloučil s nevraživě hledícím Karlem a opustil lokál.

Večer pak se svým parťákem Jindřichem vyrazil starou škodovkou na kraj zmíněného okresního města. Dobře věděl, kde je za plotem v areálu jedné velké fabriky dostatek hliníkových desek. Nejel tam totiž poprvé.

Rozhlédli se, zda neuvidí hlídače, pak Mirek přelezl plot a za chvíli už Jindrovi podával těžké kusy kovu. Těšil se na to, jak je druhého dne prodají ve sběrně a budou mít na dlouho dopředu dost peněz. Nic se nestalo, po asi deseti minutách bylo vše hotovo a zloději odjeli zpět do vsi.

Pak přišla další část Mirkova plánu. Nyní už sám, bez komplice, vyrazil k hospodě, kde před několika hodinami zadarmo obědval. Opatrně přešel do dvora, kde si přisunul bedny od lahvového piva ke zdi, a připraveným oknem vlezl dovnitř.

Byl spokojen sám se sebou, jak hezkymu vše vychází. Hospodu ani tolik nepotřeboval vykrást, spíš měl chuť pomstít se hospodskému Karlovi za jeho odpolední řeči.

Netušil ale, že zatímco bral lahve a kartony cigaret, jeli už do vsi policisté, přivolaní kýmsi ze sousedství, kdo si všiml podezřelého dění u hostince. O nějakých dvacet minut později už „Pihatý Mirek“ věděl, že je všechno v háji.

Nejen že byl zadržen coby zcela jasný pachatel vloupání do hospody, navíc jej kov, uložený v kufru škodovky usvědčil z dalších nekalých aktivit onoho večera. Díky vyšetřování se pak provalilo, že v areálu oné firmy s hliníkovými deskami byl pihatý lupič vícekrát.

Za trestné činy krádeže dostal Miroslav Karas u okresního soudu jeden a půl roku vězení.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika