„Případ oznámila policistům žena, která šla kolem půl páté ráno do zaměstnání. Přivolaný lékař po ohledání mrtvoly nezjistil známky cizího zavinění. Pro stanovení přesné příčiny úmrtí byla ale nařízena soudní pitva,“ konstatovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jednoho z místních obyvatel nabízeli pracovníci místní nocležny pro bezdomovce muži, aby se v zimních měsících ubytoval. „Pomoc druhých lidí ale odmítal, byl to takový samorost. Raději si koupil krabicové víno a sedl na lavičku, kde spával,“ zavzpomínal na bezdomovce ze Stříteže nad Ludinou jeden z jeho známých.

Právě odmítání pomoci se však muži zřejmě stalo osudným. Podle pracovníků organizací, které pomáhají lidem bez přístřeší, hledá většina bezdomovců na zimu nocleh a ubytovny v regionu jsou v mrazivém počasí přeplněné.

„V Hranicích funguje noclehárna pro bezdomovce, kde zaplatí lidé bez přístřeší za noc padesát korun. V ceně je přitom snídaně a večeře,“ přiblížil již dříve situaci ve městě ředitel ubytovny Bohuslav Rybníček.

Podle jeho slov se v prostorách noclehárny pohodlně vyspí dvanáct osob. „Ubytovna je celoročně zaplněná, teď s příchodem zimy ale poptávka paradoxně trochu poklesla,“ podotkl dále. Stejná situace panuje i v Přerově, kde jsou dvě ubytovny pro bezdomovce.

„V současné době u nás bydlí okolo šedesáti klientů, což zhruba odpovídá kapacitě zařízení,“ shrnula ředitelka Českého červeného kříže Alena Stárková. Právě ČČK provozuje ubytovnu pro bezdomovce u přerovského Výstaviště.

Podle Pavla Mirgy, který je provozovatelem další ubytovny pro bezdomovce v Dluhonské ulici, se také tento objekt v uplynulých dvou měsících zaplnil do posledního místa.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika