Pachatel přistoupil k pokladně s pistolí v ruce a se slovy: „Přepadení, dej sem peníze,“ požadoval po pracovnici obsluhy vydání hotovosti.

Žena za přepážkou mu z obavy o svůj život vydala tržbu ve výši několika desítek tisíc korun. Muž sebral peníze a z místa činu utekl.

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové byl lupič maskován šátkem s tmavým vzorem, na hlavě měl kšiltovku a pod ní zřejmě paruku se zrzavooranžovými vlasy, rozpuštěnými po ramena.

„Podle popisu se jedná o pachatele ve věku 20 až 25 let, který byl oblečený do modré šusťákové bundy a tmavě modrých riflí,“ upřesnila popis policejní mluvčí.

Na Přerovsku se přitom jedná v krátké době už o druhý případ loupežného přepadení se zbraní v ruce, koncem listopadu totiž přepadl lupič poštu v Penčicích na Přerovsku, minulý týden ve čtvrtek jej olomoučtí kriminalisté zadrželi a nyní je umístěn ve vazební věznici.

Pachatelem je 39letý muž cizí státní příslušnosti, který má na svědomí sérii loupežných přepadení na Olomoucku. Při přepadení se opakoval vždy stejný scénář.

Muž si pokaždé počkal, až na poště nikdo nebude, a poté se zbraní v ruce zaútočil na obsluhující personál. Lupič má podle Sedláčkové za sebou trestní minulost násilného charakteru a ke všem činům se přiznal.

Dopaden byl v okamžiku, kdy se chystal přepadnout další poštu – v Pasece na Olomoucku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika