Jen díky rychlému zásahu přerovských hasičů a dobrovolníků z Žákovic a okolních obcí se oheň nerozšířil do části budovy, ve které byly ustájeny jalovice, a pohltil pouze střešní krytinu a uskladněné seno. Škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun a ke zranění osob nedošlo.

„Zhruba kolem třetí hodiny se ozvaly dvě velké rány. Bylo nám hned jasné, že někde hodně blízko udeřil blesk.“ popsal dramatické chvíle velitel žákovického sboru dobrovolných hasičů Václav Matějíček.

Na místo podle jeho slov jako první dorazili přerovští profesionální hasiči, po nich pak dobrovolníci z Opatovic, Bystřice pod Hostýnem a Žákovic. „Ještě štěstí, že bylo v budově méně nastlané slámy než obvykle. Zahoření by totiž mělo mnohem větší následky,“ dodal k tomu další z místních hasičů Robert Pavlištík.

„Bylo to jako v apokalyptickém filmu,“ popsala situaci žena z Žákovic

Obyvatelé Žákovic byli mohutnými údery blesku zaskočeni. „Něco takového u nás nepamatuji. Někteří svědci dokonce tvrdili, že při pohledu na oblohu viděli kulový blesk. Já jsem ale raději zalezla pod peřinu,“ svěřila se jedna z místních obyvatelek.

„Bylo to jako z apokalyptického filmu. Po prvním úderu se otřásaly okenní tabulky,“ dodala k tomudalší žena. Přestože vypadala nedělní noční bouře hrozivě, žádné další výraznější hmotné škody si v regionu nevyžádala.

Další bouře se pak přehnala nad regionem včera v podvečer. „Máme na Přerovsku několik výjezdů kvůli čerpání vody a nějaké popadané stromy,“ informoval včera večer operační důstojník hasičů.